تبریک عید 12 فروردین روز جمهوری اسلامی
511 بازدید
تاریخ ارائه : 4/1/2015 9:49:00 AM
موضوع: علوم سیاسی

  بسمه تعالی

تبریک  یوم الله 12 فروردین روز جمهوری اسلامی

12 فروردین  مصداق اکمل تحقق حق الناس بودن و مالکیت مردم بر نظام خود وتحقق یکی از اصول فلسفه سیاسی انقلاب و بالاترین محصول  انقلاب اسلامی می باشد

12 فروردین روز تثبیت انقلاب اسلامی وروز تجلی استقلال طلبی ملت ایران اسلامی  است.
یوم الله 12 فروردین ؛ سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقطه آغازین مشارکت واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود و اعمال اراده ملت محسوب می شود .
ازاینرو 12 فروردین در جایگاه یک رخداد استثنایی در تاریخ معاصر ایران به ثبت رسیده است . ملت ایران در 12 فروردین 1358 (آوریل 1979 .م ) با شرکت در یک در همه پرسی به نظام جمهوری اسلامی ، رای آری داد .
12 فروردین صفحه ای درخشان درمسیرحرکت استقلال طلبانه و آزادیخواهانه انقلاب اسلامی گشود که به جرات می توان آن را بی نظیر در تاریخ معاصر دانست. مردم ایران در دوازدهم فروردین با رای قاطع آری و حداکثری خود به نظام جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی را که در 22 بهمن 1357 ، به پیروزی رسیده بود ؛ تثبیت کردند و بر نوع و شکل حکومتی که مورد اتفاق ملت بزرگ ایران بود مهر تایید زدند .
در این روز تاریخی ، مردم انقلابی ایران اسلامی با تصمیم قاطع و اکثریت قریب به اتفاق (98.2 درصد) آرای "آری" خود،  انگیزه الهی و وحدت ملی و یکپارچگی و انسجام اسلامی خود را به نمایش گذاشتند و با این انتخاب آگاهانه ؛ تاریخ ساز شده و طومار استبداد و ظلم 2500 ساله رژیم شاهی را برچیدند و به دوران سیاه استبداد در ایران پایان دادند .
از نگاه تحلیلگران و نظریه پردازان انقلاب های جهان ، مشارکت محوری و کلیدی مردم در تعیین مستقیم سرنوشت خود واقعه ای عظیم بود که برهمه گمانه زنی های قدرت های استکباری مبنی برزیر سئوال بردن مردمی بودن انقلاب اسلامی خط بطلان کشید وبه قدرت های استکباری نشان داد که مفهوم عدالت خواهی و آزادی در تعیین سرنوشت ، که معیار و ملاک حرکت انقلاب اسلامی بود ؛ تنها یک شعارنیست بلکه در میدان عمل با رای ملت ایران در رفراندومی بی سابقه در انقلاب های جهانی به حقیقتی ماندگار تبدیل شد . حقیقتی که چهار دهه از حیات نظام جمهوری اسلامی ایران،بارها و بارها با حضور مستقیم مردم در پای صندوق های رای و درعرصه های انتخابات سرنوشت ساز تکرار شده است .
درایت و ژرف اندیشی امام خمینی (ره) در اعلام برگزاری رفراندوم آنهم 50 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، حرکتی غافلگیر کننده و غیرمنتطره بود که آمریکا و همه مدعیان دموکراسی را به چالشی بزرگتراز پیروزی انقلاب اسلامی کشاند.
در پرتو رهنمودها ی های حضرت امام خمینی (ره) در 12 فروردین 1358 مردم ایران به اتفاق آراء در اولین رای گیری، تعهد خود را به اسلام نشان دادند و با استقرار نظام اسلامی ، دوازدهم فروردین را به روز تجلی اراده ملت ایران در انتخاب سرنوشت سیاسی نظام تبدیل کردند . 12 فروردین شروع مرحله ای حساس از روند تکاملی نظام مردم سالاری در ایران بعد از حضور گسترده و تاثیر گذار انها در صحنه مبارزات با رژیم شاه و قدرت های استکباری به شمار می رود .
رفراندوم ملت ایران در آن برهه حساس که احتمال هرگونه توطئه و دسیسه علیه انقلاب نوپای اسلامی وجود داشت ؛ ثابت کرد که مردم ایران از درک سیاسی بالایی برای تعیین سرنوشت خود بر مبنای ارزش های والای اسلامی و انقلابی برخوردارند.
مردم ایران با سردادن شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی در مبارزات و راهپیمایی های دوران ستم شاهی که برخاسته از اوج شعور و درک مذهبی و انقلابی آنان بود، نشان دادند که برقراری جمهوری اسلامی ، خواست مهم و قلبی شان است.اما با وجودی که همه اقشار مردم ایران در صحنه های راهپیمایی و مبارزات دوران رژیم شاه انزجار خود را از ر‍ژیم شاه و تمایل خود را به برقراری حکومت اسلامی اعلام کرده بودند ؛ امام خمینی (ره) در ماههای نخستین پیروزی انقلاب تایید نظام جمهوری اسلامی را از طریق همه پرستی به رای مردم واگذار کردند.
بر این اساس می توان از 12 فروردین به عنوان نخستین تجلی مشارکت واقعی  و معنادار هوشمندانه مردم ایران در تعیین سرنوشت خود و رای آری به نظام جمهوری اسلامی یاد کرد که با گذشت بیش از 36 سال علاوه بر به ارمغان آوردن عزت و عظمت و استقلال واقعی برای ملت ایران بعنوان یک الگو سبب بیداری مسلمانان و ملت های خواهان استقلال در جهان علیه حکومتهای مستبد وابسته به استکبار جهانی شده است.
12 فروردین در بعد جهانی نیز به منزله پیروزی با آرای قاطع و حداکثری یک ملت است که در نظام جمهوری اسلامی
همه جنبه های دموکراتیک یعنی جمهوریت نظام و اتکاء‌ داشتن آن بر آرای مردمی را توأم با دیانت به همراه دارد .
ملت ایران در طول حیات انقلاب اسلامی تاکنون هرگز از اصول و عوامل مهم و موثر در پیروزی آن عدول نکرده و با روحیه استکبار ستیزی و حضور تاثیر گذار در صحنه انتخابات بارها اهداف دشمنان را نیل به سیاستهای خصمانه شان ناکام گذاشته اند.
بگونه ای که امروز
جمهوری‎‎ اسلامی به عنوان یک الگوی حکومتی در سطح‎‎ دنیا و نمونـه ای از حکومتی مطرح است که با تکیه‎‎ بر رای و نظر مردم پایه گذاری شده است.
از اینرو این برهه از تاریخ انقلاب اسلامی ایران از اهمیتی مضاعف بر خوردار است و رویداد مهم این مقطع از تاریخ ایران نقشی ماندگار در اعتلا و پویایی نظام مردم سالار جمهوری اسلامی ایران و نیز در روند استکبار ستیزی ملت ایران داشته است .
از دیدگاه سیاسی اجتماعی ؛ رفراندوم 12 فروردین و تحولات سیاسی ایران پس از آن در جهتی تداوم یافت که زمینه افزایش اقتدار ملت ایران را درعرصه های مختلف سیاسی ؛فرهنگی ؛اقتصادی و دفاعی ایران فراهم کرد .ملت ایران همانگونه که در رفراندوم 12 فروردین قاطعانه رای داد ، پس از ان نیز در مقاطع مختلف تاریخی عزم و اراده خود را به اثبات رساند ومفهوم حقیقی مبارزه با استکبار و ماهیت واقعی اسقلال خواهی را عینیت بخشید

12 فروردین  مصداق اکمل تحقق حق الناس بودن و مالکیت مردم بر نظام خود وتحقق یکی از اصول فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی   و عینیت بخشی به شعار های دوران  انقلاب می باشد واین روز بزرگ عید واقعی مردمی برامت مسلمان مبارک باد

دکتر حسین متفکر